niedziela, 13 stycznia 2013

Zimowo z tulipanem

U mnie choinki już niestety nie ma, ale skoro zima nie odpuszcza to z dekoracjami pozostaję w zimowym klimacie i proponuję kolejną kompozycję w odcieniach bieli. A może ze względu na obecność Mikołajka (te takie niby "gwiazdki") można ją potraktować jeszcze jako świąteczną? Chociaż może jest już z nutką wiosny z uwagi na użyte tulipany?

Zostawiając tę kwestię muszę się przyznać, że walka z ospą, nie moja, ale moich synów, sprawiła, że nie miałam wczoraj zbyt dużo czasu, więc po prostu ułożyłam kwiaty spiralnie i włożyłam do wazonu :)

W układaniu bukietów spiralnie zaczynamy od kwiatów, które mają znajdować się w środku bukietu i trzymamy je pionowo pomiędzy kciukiem, palcem wskazującym i środkowym. Następne kwiaty układa się ukośnie krzyżując, tak by kwiat był skierowany na lewo w górę, a koniec łodygi na prawo w dół. I tak dokłada się kolejne kwiaty czy liście dekoracyjne. Co jakiś czas najlepiej przekręcić bukiet. Ja aby sprawdzić czy bukiet zachowuje założony kształt, a kwiaty są właściwie rozmieszczone korzystam z lustra. Po zakończeniu układania przycinamy wszystkie łodygi na równo i umieszczamy w wazonie. 

Prezentowaną kompozycję tworzą gerbera mini (Gerbera), tulipan (Tulipa), mikołajek (Eryngium) oraz eukaliptus (Eucalyptus). 
A tutaj w towarzystwie :)
All photos by mafleur.pl

11 komentarzy:

 1. Bardzo fajna kompozycja:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Elegancko i z klasą...i te lampiony..całość tworzy fajną atmosferę!

  OdpowiedzUsuń
 3. A te lampiony to aby bezpieczne? Nie spowodują pożaru? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :) nie spowodują zapewniam. Chociaż na wszelki wypadek mam w domu dwóch dzielnych strażaków ;)

   Usuń
 4. Piekne kwiaty , cudny klimat .Fajny blog. Ja także kocham kwiaty, więc zapraszam do mnie jeśli masz ochotę. Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję i nawzajem - bardzo podoba mi się zdjęcie na tapecie. Dodałam już Twojego bloga do obserwowanych więc będę regularnym czytelnikiem :)

   Usuń
 5. Business Digital ideas is a websites in which you know about business and education. You can take ideas about business and education. If you can get more and benefits about business and education so you are on right place.Business Digital ideas is a websites in which you know about business and education.

  OdpowiedzUsuń
 6. We have a master copy of Ladies Suiting available in these brands
  (Khaadi, Maria B, Kesriya, Warda, Lime Light, Nishat, Sana Safinaz, Edenrobe,
  Bonanza, Bareeza, Gul Ahmad, Sapphire). Contact us to pick up wholesale and retail.
  We are available in 24 Hours.
  https://mastersreplica.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. cool, please guidance so that I can create a blog like yours

  OdpowiedzUsuń
 8. 35 yr old Physical Therapy Assistant Standford Monroe, hailing from Gravenhurst enjoys watching movies like The Private Life of a Cat and Kayaking. Took a trip to Tsingy de Bemaraha Strict Nature Reserve and drives a Crossfire Roadster. zobacz te strone internetowa

  OdpowiedzUsuń