niedziela, 10 lutego 2013

Dekoracja z irysów

Chciałam Wam dzisiaj zaprezentować dwie - proste i szybkie w przygotowaniu - dekoracje z irysów. Tak wiem, że znowu te cebulki w roli głównej :), ale taki już urok zbliżającej się (mam nadzieję) wiosny. 

Irys (Iris) spotykany także pod nazwą kosaciec (polska nazwa botaniczna) to roślina licząca ponad 300 gatunków. W naszych ogrodach najczęściej możemy spotkać kosaciec bródkowy czyli kosaciec niemiecki, natomiast w kwiaciarniach irysy holenderskie 'Blue Magic'.

I właśnie irysy holenderskie 'Blue Magic' to podstawa dzisiejszych kompozycji.

Pierwsza propozycja, to irysy umieszczone w okrągłej misie. Kształt kompozycji uwarunkowany jest naczyniem i miejscem prezentacji. Moja kompozycja znalazła swoje miejsce na stole. Kilka irysów umieściłam w gąbce florystycznej do kwiatów żywych. Aby kompozycja przybrała bardziej naturalny charakter dodałam gałązki wierzby, a gąbkę  przykryłam suszoną tillandsia. 


Kompozycja z irysów w naczyniu


Kompozycja z irysów w naczyniu


Kompozycja z irysów w naczyniu


Kompozycja z irysów w naczyniu


Kompozycja z irysów w naczyniu


Przygotowanie drugiej dekoracji zajęło mi kilka minut, wliczając w to mycie wazonu :) 
Obieramy irysy ze zbędnych liści i umieszczamy je wraz z cebulkami w bardzo wysokim wazonie. Kwiaty układamy w sposób równoległy. Ja na spodzie wazonu położyłam cienką warstwę mchu, aby podlewanie było jak najmniej widoczne. Moim zdaniem, dekoracje w tego typu wazonach, długich tubach, najlepiej prezentują się na podłodze.


Kompozycja z irysów w wazonie


Kompozycja z irysów w wazonie


Kompozycja z irysów w wazonie

All photos by mafleur.pl

1 komentarz:

  1. 31 yr old Database Administrator II Kalle Murphy, hailing from Dolbeau enjoys watching movies like Private Parts and Brazilian jiu-jitsu. Took a trip to Chhatrapati Shivaji Terminus (formerly Victoria Terminus) and drives a Contour. przydatne odnosniki

    OdpowiedzUsuń