piątek, 12 kwietnia 2013

Przeróbki

Dzisiaj chciałam Wam pokazać, jak łatwo można przygotować kompozycję z kwiatów przeżywających "drugą młodość";)
Jaskry i kalina z weekendowego bukietu dosyć mocno już rozkwitły więc postanowiłam zmienić im nieco otoczenie. W takich sytuacjach najlepiej ułożyć kompozycję w gąbce florystycznej do kwiatów ciętych, która swoimi właściwościami przedłuży "świeżość" kwiatów o kilka kolejnych dni.

Ponieważ nie chciałam, żeby był ten sam zestaw kwiatów, ciemiernik wybrał miejsce w osamotnieniu, a do jaskrów i kaliny dołączyła żółta frezja. Jeżeli mamy takie naczynie, które nie ma pełnych boków trzymających gąbkę, a chcemy, a najlepiej aby kompozycja była stabilna namoczoną gąbkę mocujemy na pinholderze (to te widełki). Taki pinholder mocuje się do naczynia za pomocą plasteliny florystycznej. Poniżej krótka fotorelacja - zapraszam :)

A ciemiernik radzi sobie w sposób następujący.... miłej soboty!
design & photos by mafleur.pl

6 komentarzy:

 1. Tajniki układania kwiatów, dobrze wiedzieć co stoi za sztuczkami florystôw.Zawsze chciałam układać piękne kompozycje kwiatowe...ale albo nie było mozliwosci, brak kwiatów, lub inne powody...Bukiet śliczny:)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. To teraz chęci trzeba przełożyć na praktykę i będzie dużo satysfakcji :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie ma tak łatwo jakby się wydawało:), niestety.PozdrawIam:)

   Usuń
 3. 48 year-old Environmental Tech Brandtr Ertelt, hailing from Haliburton enjoys watching movies like Colonel Redl (Oberst Redl) and Poi. Took a trip to Old Towns of Djenné and drives a Xterra. zrodlo obrazu

  OdpowiedzUsuń
 4. i was reading this navigate to this site informative post other visit the website Ysl replica

  OdpowiedzUsuń
 5. h0r59d1z73 n9p51i4m75 a0l35n3j75 y2u78x8a01 d5g30h1p82 x1x92l4w15

  OdpowiedzUsuń