sobota, 18 maja 2013

Z konwaliami

Gorączka odpuściła, ból gardła też trochę zelżał więc mam możliwość napisać parę słów. 
Przy dekoracji na chrzciny zapowiadałam, że w propozycjach komunijnych z pewnością pojawią się konwalie. Niestety w tym roku z przyczyn wiadomych konwalie zakwitły później i na dekoracje komunijne trochę się spóźniły :)
Ale ogłaszam wszystkim, że od 2 tygodni jest ich całe mnóstwo, zawitały też do mojego domu.
Prezentowana dzisiaj dekoracja śmiało mogłaby stać się ozdobą komunijnego przyjęcia, gdyby różowy jaskier zamienić na biały kwiat.
Kompozycje przygotowałam w dwóch naczyniach różniących się jedynie wielkością. Taki zestaw może być doskonałą alternatywą dla dekoracji komunijnych prezentowanych na blogu wcześniej. Jeżeli mamy ogród, a w nim krzewy i kwiaty :), i gdyby jaskry zastąpić np. białym bzem to takie dekoracje jesteśmy w stanie przygotować w ostatniej chwili bez wychodzenia z domu, tzn. poza ogrodzenie ;)


design & photos by mafleur.pl


ps. Mam nadzieję, że nie męczy Was widok kaliny, bo w tzw. sezonie bardzo lubię z niej korzystać, o czym się przekonacie w kolejnym wpisie, jak tylko jutro uda mi się zrobić zdjęcia.

Jeszcze raz specjalne podziękowania dla Inga BlumenFabric za info o artykule - mój pierwszy "wywiad" :)8 komentarzy:

 1. do jaskrów i kaliny mam słabość :) a konwalie już goszczą w moim wazonie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :) naprawdę trudno się im oprzeć. Pozdrawiam

   Usuń
 2. Życzę zdrowia i dużo sił. Przeczytałam artykuł o Tobie, teraz wiem skąd miłość do kwiatów.
  A bukiet uroczy:))szkoda, że nie czuć zapachu..przez komputer ;))Pozdrawiam serdecznie!:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kalina na czasie i pasuje nie tylko do różu... U nas niestety wiatr i deszcz na mieście wymłócił do szczętu wszystkie krzewy nawet dmuchawców nie zdążyłam utrwalić..A ogródek to niestety mam wspólnotowy-czyli zostaje mi czarna robota - pielenie,zamiatanie ,cięcie,koszenie i bez zza płotu zamiast korzystania.Pozostają mi tylko okoliczne łąki z pylącą trawą.Pozdrawiam pogodnie.

  OdpowiedzUsuń
 4. To super, że chociaż łąki blisko, bo ja aktualnie to blisko to mam tylko płyty betonowe innych bloków :(
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 5. 53 year-old Nuclear Power Engineer Elise Rewcastle, hailing from Maple enjoys watching movies like Planet Terror and Origami. Took a trip to Old Towns of Djenné and drives a Ferrari 500 Mondial Spider Series I. pomocne wskazowki

  OdpowiedzUsuń