sobota, 18 maja 2013

Z konwaliami

Gorączka odpuściła, ból gardła też trochę zelżał więc mam możliwość napisać parę słów. 
Przy dekoracji na chrzciny zapowiadałam, że w propozycjach komunijnych z pewnością pojawią się konwalie. Niestety w tym roku z przyczyn wiadomych konwalie zakwitły później i na dekoracje komunijne trochę się spóźniły :)
Ale ogłaszam wszystkim, że od 2 tygodni jest ich całe mnóstwo, zawitały też do mojego domu.
Prezentowana dzisiaj dekoracja śmiało mogłaby stać się ozdobą komunijnego przyjęcia, gdyby różowy jaskier zamienić na biały kwiat.
Kompozycje przygotowałam w dwóch naczyniach różniących się jedynie wielkością. Taki zestaw może być doskonałą alternatywą dla dekoracji komunijnych prezentowanych na blogu wcześniej. Jeżeli mamy ogród, a w nim krzewy i kwiaty :), i gdyby jaskry zastąpić np. białym bzem to takie dekoracje jesteśmy w stanie przygotować w ostatniej chwili bez wychodzenia z domu, tzn. poza ogrodzenie ;)


design & photos by mafleur.pl


ps. Mam nadzieję, że nie męczy Was widok kaliny, bo w tzw. sezonie bardzo lubię z niej korzystać, o czym się przekonacie w kolejnym wpisie, jak tylko jutro uda mi się zrobić zdjęcia.

Jeszcze raz specjalne podziękowania dla Inga BlumenFabric za info o artykule - mój pierwszy "wywiad" :)9 komentarzy:

 1. do jaskrów i kaliny mam słabość :) a konwalie już goszczą w moim wazonie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :) naprawdę trudno się im oprzeć. Pozdrawiam

   Usuń
 2. Życzę zdrowia i dużo sił. Przeczytałam artykuł o Tobie, teraz wiem skąd miłość do kwiatów.
  A bukiet uroczy:))szkoda, że nie czuć zapachu..przez komputer ;))Pozdrawiam serdecznie!:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kalina na czasie i pasuje nie tylko do różu... U nas niestety wiatr i deszcz na mieście wymłócił do szczętu wszystkie krzewy nawet dmuchawców nie zdążyłam utrwalić..A ogródek to niestety mam wspólnotowy-czyli zostaje mi czarna robota - pielenie,zamiatanie ,cięcie,koszenie i bez zza płotu zamiast korzystania.Pozostają mi tylko okoliczne łąki z pylącą trawą.Pozdrawiam pogodnie.

  OdpowiedzUsuń
 4. To super, że chociaż łąki blisko, bo ja aktualnie to blisko to mam tylko płyty betonowe innych bloków :(
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 5. 53 year-old Nuclear Power Engineer Elise Rewcastle, hailing from Maple enjoys watching movies like Planet Terror and Origami. Took a trip to Old Towns of Djenné and drives a Ferrari 500 Mondial Spider Series I. pomocne wskazowki

  OdpowiedzUsuń
 6. The King of Dealer | The King of Dealer
  The King of Dealer. (Queen of Thieves, of the King of the King of the Parallax, and Goddess of the Gods) 우리카지노 3. Play with best friends in a friendly,

  OdpowiedzUsuń