poniedziałek, 2 września 2013

I Mistrzostwa Florystyczne Małopolski - fotorelacja

Dzisiaj kilka słów o ważnym florystycznym wydarzeniu, jakie miało miejsce w miniony weekend w Krakowie. Otóż, w ubiegły piątek odbyły się w Krakowie I MISTRZOSTWA FLORYSTYCZNE MAŁOPOLSKI.
Za organizacją tych mistrzostw stoi Stowarzyszenie Florystów Polskich, które bardzo czynnie promuje florystykę w naszym kraju. Bardzo cieszą mnie takie inicjatywy.
Mam nadzieję, że będę mieć kiedyś szansę sprawdzić się w takich zawodach nie tylko jako fotoreporter ;)

W krakowskich mistrzostwach udział wzięło 7 florystów, którzy mieli do wykonania trzy różne prace florystyczne. Do dwóch pierwszych etapów uczestnicy mogli się przygotować wcześniej. III etap to praca niespodzianka.

I etap - bukiet ślubny


II etap - instalacja florystyczna z tematem przewodnim "AWANGARDA KRAKOWSKA"
III etap - kompozycja w naczyniu. Każdy uczestnik otrzymał taki sam materiał florystyczny.
Mistrzem Małopolski w kategorii seniorów został Tomasz Matla.


W kategorii juniorów Agnieszka Błaszczyk.
Zdecydowanie zgadzam się z werdyktem jury :)
Takie mistrzostwa odbywają się w tym roku w wielu regionach. Już w najbliższy weekend 6-8 września w Kutnie odbędą się Mistrzostwa Regionu Łódzkiego.

photos by mafleur.pl

11 komentarzy:

 1. Ja nie wiedziałabym które są najpiękniejsze:))) wszystkie piękne, choć moją uwagę przykuł wachlarz z kwiatów..Genialny!!!:))I pierwszy raz zobaczyłam moje koraliki w bukiecie...czyli starca, zwanego senecio.Super.Oj cudnie tam musiało być...Pozdrawiam:)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Naprawdę bardzo fajnie, że SFP wpadło na pomysł z mistrzostwami poszczególnych regionów. Pozdrawiam

   Usuń
 2. Dużo ładniejsze wyeksponowanie prac niż na Mistrzostwach regionu Mazowieckiego - to muszę przyznać że w Krakowie bardziej się organizatorzy postarali niż w Warszawie :) Za to charakter prac zupełnie inny. Kiedyś, jak już będzie zimno, szaro i smutno, to zamieszczę u siebie zdjęcia z Mistrzostw Mazowsza i subiektywny komentarz ;) A w ogóle to polecam chociażby patrzenie na zmagania w konkursach albo obserwowanie pokazów florystycznych - przynajmniej u mnie uruchamia się wtedy kaskada pomysłów. Pozdrawiam i trzymam kciuki za przedsięwzięcie - widziałam stronę, bardzo przyjemna!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To czekam na relację z mazowieckiego. Ja miałam się jeszcze wybrać na śląskie, były tydzień przezd małopolskimi, ale niestety nie udalo się.
   Pozdrawiam

   Usuń
 3. Madziu. Możesz spokojnie startować od zaraz. Moim zdaniem Twoje bukiety ślubne biją te konkursowe na głowę. Ale ja lubię klasykę i minimalizm, a pewnie na takim konkursie żeby zabłysnąć musi być "na bogato"! ;) Pozdrawiam ciepło z mokrego Sanoka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :) w takich konkursach bardzo ważna jest technika, stąd przeróżne formy - czasami może dosyć dziwne :) Oj u nas też było wietrznie, pozdrawiam

   Usuń
 4. Bukiet na kryzie z liści szkieletowych robi na mnie największe wrażenie, kolorystycznie piękna praca z takim bukietem poszłabym do ślubu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kolorystyczny zabieg chyba się wykonawcy udał, bo bardzo przyciągał uwagę :)

   Usuń
 5. Cieszę się z okazji popatrzenia na takie święto-czasami pokazują tylko mistrzostwa Polski i w ogóle trzeba tego raczej szukać w prywatnych blogach,prasie specjalistycznej niż w mediach popularnych.Tutaj było bardzo różnorodnie. Kwiaty mam wrażenie zeszły do kompletnej niszy .Dobrze ,że są konkursy regionalne i przybliżają florystykę maluczkim.Ja sobie mogę popatrzeć raz w roku w Szczecinie w maju na prace nowego narybku ,moich znajomych i bardziej zaawansowanych koleżanek z kursu...z przyjemnością.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cały czas mam nadzieję, że takich wydarzeń będzie coraz więcej a ich promocja będzie bardziej widoczna - zobaczymy ;) Pozdrawiam

   Usuń