niedziela, 27 listopada 2016

DIY Wieniec adwentowy / The Advent wreath

Odkąd kwiaty zagościły w moim życiu na dobre co roku przygotowuje wieniec adwentowy. Jestem zdecydowanym zwolennikiem wieńców bez bombek i innych świecidełek, które towarzyszą nam podczas Świąt.
Poniżej przykład wieńca, który możemy przygotować ekspresowo, na przykład dopiero w pierwszą niedzielę adwentu, tak jak to było w moim przypadku ;)
W tym roku, tak jak w zeszłym, jako podstawy użyłam plaster drewna, materiał, który często stosowałam w tym roku w różnych dekoracjach.

STEP 1
CO BĘDZIE NAM POTRZEBNE?- Plaster drewna
- 4 świece
- Zieleń dekoracyjna - użyłam eukaliptusa, z uwagi na zgaszony miętowy odcień zieleni oraz na jego elastyczność. Lubię tę odmianę eukaliptusa w formie zasuszonej, dlatego celowo zdecydowałam się na taką formę wieńca.
- Kwiaty - dzisiaj wieniec gości anemony, ze względu na kolor i "świeżość", jaką moim zdaniem mają te kwiaty. Anemony umieszone są w malutkich probówkach z wodą, kiedy już zwiędną wymienię je na kwiaty, który wówczas będę mieć w domu.
- Owoce dekoracyjne - ja zastosowałam ligustr lśniący (Ligustrum lucidum), gdyż idealnie pasuje do miodowych świec i czarnych "oczu" anemonów. Należy uważać, gdyż jest to roślina trująca, zresztą tak samo jak ligustr pospolity.
- Narzędzia - nożyk, nożyce lub sekator do podcięcia roślin, młotek do wbicia gwoździków, drucik do zamocowania probówek

STEP 2
OD CZEGO ZCZYNAMY?

Na pierwszy ogień pójdą świece, których rozmieszczenie będzie warunkowało, jak rozłożymy materiał dekoracyjny ;)
Ja skorzystałam z cudownego wynalazku, jaki zakupiłam w niemieckiej hurtowni florystycznej, czyli dwustronnych szpil, ale równie dobrze mogą to być cienkie gwoździe, którym możemy uciąć łebki :) dobrymi cążkami do metalu. Oczywiście, może zdarzyć się tak, że taki zabieg nie będzie potrzebny, jeśli używamy grubych świec, albo takich ze specjalnym wgłębieniem.
Pomiędzy świecami umieściłam jeszcze kilka szpil, które stworzyły swego rodzaju rusztowanie dla eukaliptusa. Jego elastyczność umożliwiła na swobodne przeplatanie poszczególnych gałązek pomiędzy świecami i wspomnianymi szpilami. 


STEP 3
WYKOŃCZENIE

Rozmieszczamy wybrane kwiaty i owoce pomiędzy gałązkami eukaliptusa. Kwiaty bezwarunkowo umieszczamy w probówkach z wodą.
THE FINAL RESULT


floral works, decorations & photos by Magdalena Podskarbi (MA FLEUR)

1 komentarz:

  1. Piękny minimalizm. Uwielbiam wieńce czy dekoracje bardzo zielone - ewentualnie z przełamaniem jednego koloru jak biel czy granat.

    OdpowiedzUsuń