czwartek, 7 marca 2013

Kwiaty na Dzień Kobiet - goździk obowiązkowy

Drodzy Panowie, w dniu jutrzejszym zostawcie za sobą opinie o tym, że Dzień Kobiet to komunistyczne święto, i dlatego nie należy go celebrować. 
Przecież MY, kobiety, uwielbiamy otrzymywać kwiaty bez względu na okoliczności :) Nie zapomnijcie zatem zaglądnąć do kwiaciarni w  dniu jutrzejszym!

Historycznie w Polsce najgłośniejsze obchody Dnia Kobiet przypadały w minionym ustroju. Inaczej być nie mogło biorąc pod uwagę fakt, że Międzynarodowy Dzień Kobiet wywodzi się z ruchów robotniczych, jakie miały miejsce na początku XX wieku w Ameryce Północnej i w Europie. Oficjalnie Dzień Kobiet po raz pierwszy obchodzono w 1910 roku. 

Wszyscy pamiętamy jakie kwiaty najczęściej wręczano w tym dniu w czasach PRL-u? Oczywiście goździki :) W związku z tym w wolnej Polsce goździki popadły w niełaskę na długie lata. Na szczęście  wróciły.......bo to naprawdę piękne kwiaty, w bajecznych kolorach i do tego bardzo trwałe!

Moja wersja bukietu z kwiatem minionego ustroju to: goździk (Dianthus), zawilec wieńcowy (Anemone) i kalina (Viburnum).

Trochę zawiodły mnie poniższe zdjęcia, bo goździki wyglądają na czerwone, a w rzeczywistości były soczyście malinowe, co w połączeniu z fioletowym anemonem i zieloną kaliną tworzyło energetyczny tercet.


All photos by mafleur.pl

3 komentarze:

  1. Oj tak...dla mnie kwiaty to są na każdą okazje i bez okazji.Kocham je mieć i kocham je dostawać..Szkoda mi tylko ich zrywac ;) Cudowne zdjęcia, piękny blog. Będę tu zaglądać:)

    OdpowiedzUsuń
  2. In the wake of Dennis Pitta's potentially career-ending hip injury, the Baltimore Ravens have had to go in search of help at tight end. After custom nfl jerseys signing custom mlb jerseys Ryan Malleck to their custom jerseys roster on Tuesday, the Ravens signed former Appalachian State tight end Barrett Burns on Wednesday. Burns caught 34 passes for 390 yards and 11 touchdowns in final two seasons at Appalachian State. custom nhl jerseys Burns went undrafted last month. Roster space custom nba jerseys was created by the Ravens releasing Pitta with an injury custom jerseys store waiver.

    OdpowiedzUsuń
  3. Goździki to moje ulubione kwiaty. Tak mogę się wydawać dziwną kobietą ale uwielbiam je. Najbardziej lubię dostawać od męża bukiety z wielu kolorów goździków. Coś pięknego. Zamawiamy zawsze kwiaty czy dla kogoś czy mąż dla mnie w https://amarantkwiaty.pl/kwiaty-na-dzien-kobiet/ i Panie mają zawsze bogaty wybór kolorystyczny. Ja jestem kolorowym ptakiem więc lubię gdy bukiety też są wielobarwne i wesołe. Szczególnie, że w czasie dnia kobiet nie jest jeszcze zbyt ciepło :D

    OdpowiedzUsuń