niedziela, 12 maja 2013

Przyszła kolej na kwiaty....

Chwilę zastanawiałam się jak chciałabym aby wyglądał dzisiejszy post o kwiatach balkonowych. 
W internecie jest mnóstwo informacji co do wymogów poszczególnych gatunków, ilości odmian i porad jak sadzić kwiaty balkonowe. 
Bardzo fajny katalog roślin balkonowych widnieje na stronie Zakładu Ogrodniczego Elżbieta i Janusz Łobanowscy www.lobanowscy.pl.
Postanowiłam zatem, że nie będę powielać tych informacji tylko skupię się na stronie wizualnej ;)
Na pinterest.com wyszukałam kilka fotek. Wybrałam te zdjęcia, na których zainteresowała mnie oprawa kwiatów (np. ciekawa donica) lub dobrane do danego gatunku kwiaty towarzyszące. 
Poniższy przegląd obejmuje zarówno moje ulubione, jak i najbardziej popularne kwiaty balkonowe.

I. Sanwitalia (Sanvitalia) 

To kwiaty, które od trzech lat sadzę na swoim nasłonecznionym balkonie. Wcześniej próbowałam pelargoni, werbeny, bakopy. Ale zarówno słońce, jak i opadające kwiaty na balkony sąsiadów na niższych piętrach, uniemożliwiły mi cieszyć się pięknem tych kwiatów.


- W SAMOTNOŚCI, ALE JAK BUJNIE


- W TOWARZYSTWIE AKSAMITKI- Z WARZYWAMI II. Pelargonia (Pelargonium)


- ŁOSOSIOWE WŚRÓD SURFINII I BAKOPY- ROMANTYCZNY RÓŻ
Source: houzz.com via Magdalena on Pinterest


- KLASYKA GATUNKU


- W BIELIIII. Surfinia (Surfinia)


- Z POPRZEDNICZKĄ I ŻÓŁTĄ LANTANĄ- DWUKOLOROWO W TEJ SAMEJ TONACJI- NATURALNIE Z ZIELONĄ IPOMEĄ, BORDOWYM KOLEUSEM I ŻÓŁTYM ZŁOCIENIEMIV. Bakopa (Bacopa)


- W AMFORZE- Z NIEBIESKĄ LOBELIĄ I BIAŁĄ PELARGONIĄ
Source: houzz.com via Magdalena on Pinterest


- W OBJĘCIACH SMOCZYCH SKRZYDEŁ BEGONII 'DRAGON WING PINK'- ROMANTYCZNE TRIO: BAKOPA, BIDENS (UCZEP), MINIATUROWA PETUNIA KASKADOWAV. Lobelia (Lobelia)


- DOJRZALE....- CUDNIE....


- POD FUKSJĄ.....- PRZYTULNIE....- GRECKO.....VI. Werbena (Verbena)


- NA RÓŻOWO Z MINIATUROWĄ PETUNIĄ KASKADOWĄ- W TEJ SAMEJ TONACJI- PODSTAWOWE BARWY: CZERWONA WERBENA, NIEBIESKA LOBELIA I ŻÓŁTY BIDENSTym samym tydzień balkonowy uważam za zamknięty :)  Jak tylko mój balkon się "przyjmie" podzielę się zdjęciami na blogu.
W przypadku jakichkolwiek pytań zapraszam do komentowania lub kontaktu mailowego.3 komentarze:

  1. Trzymam kciuki za Twój balkon.Twoje zdjęcia są cudne.Z wielką niecierpliwością czekam na relacje zdjęcia twego balkonu.Pozdrawiam serdecznie:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo jestem ciekawa tych truskawek. Jeden z Panów sprzedających, powiedział, że owoce to żadne, że nie są słodkie i to tylko dekoracyjne jest :( Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja też jestem ciekawa...może akurat Pan nie będzie miał racji a Ty będziesz się cieszyć wspaniałymi i jadalnymi owocami:)

    OdpowiedzUsuń