wtorek, 18 czerwca 2013

Ślubna cantedeskia

Myślę, że w kilku kolejnych wpisach pozostanę w temacie ślubu. 
Dzisiaj chciałam Wam zaprezentować moją propozycję wiązanki ślubnej typu naręcze. 

Ostatnio dosyć często spotyka się właśnie taki bukiet ślubny i właśnie z cantadeskia (Zantedeschia).

To są bardzo trwałe kwiaty o grubej łodydze. I grubość tej łodygi jest moim zdaniem najbardziej zgubna w takiej formie wiązanki. Pragnienie wykonanie takiego bukietu z dużej ilości kwiatów stworzy całkiem pokaźną rączkę. A to niekoniecznie wygląda ładnie i elegancko. 
Taki problem można byłoby rozwiązać np. poprzez odcięcie łodygi i drutowanie samego kwiatu. Tylko wówczas całość może prezentować się dosyć nienaturalnie. 

Najlepiej zatem zachować umiar w ilości kwiatów ;)


design & photos by mafleur.pl

9 komentarzy:

 1. Piękny kwiat..nawet sam w sobie, bez ozdobników zachwyca..:) Jak tam u Ciebie, jak dzia:)łalność:))) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się z Tobą, że to piękny kwiat. Co do działalności to próbuję jakoś to wszystko ogarnąć, ale brakuje mi czasu!!!! Pozdrawiam serdecznie

   Usuń
 2. a coś dla 'mężczyzn'?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj nie - jak ja mogłam - zapomniałam przygotować do zdjęcia butonierkę :) Ale zapewniam, że nie byłaby to zbyt skomplikowana praca ;)
   A jeżeli chodzi o kwiaty dla mężczyzn, to na pewno pojawi się jakaś propozycja w związku z Dniem Ojca :)

   Usuń
 3. Osobiście uważam ,że tak solidny,wyrazisty kwiat drutowany powinien być tylko w jakiś dużych bukietach nieślubnych,np mieszanych,aby nie tworzyć konara...ewentualnie drobne odmiany do wiązanki.W formie naturalnej raczej bukiet dla posiadaczki grubszego kośćca...Chyba,że ktoś lubi symbolicznie 5 kwiatków.Nawet natura nie jest perfekcyjna.Nas obdarzyła mózgiem do kombinowania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie podzielam Twoje zdanie!
   Pozdrawiam

   Usuń
 4. 32 yr old Sales Associate Modestia Worthy, hailing from Dolbeau enjoys watching movies like "Craigslist Killer, The " and Machining. Took a trip to Rock Drawings in Valcamonica and drives a Ferrari 250 GT LWB 'Tour de France' Berlinetta. Wiecej Bonusow

  OdpowiedzUsuń