piątek, 13 grudnia 2013

Świąteczne dekoracje kwiatów doniczkowych

Narzekania na brak czasu już nie będzie, bo nic to niestety nie zmienia.
Dzisiaj chciałabym Wam pokazać jak w prosty sposób ozdobić najbardziej popularne w Święta kwiaty doniczkowe. Mam na myśli poisencję (Gwiazda Betlejemska) oraz cyklamen.

Chyba w większości domów Gwiazda Betlejemska gości w okresie Bożego Narodzenia. Zazwyczaj umieszczamy je w osłonkach ceramicznych, ale można też inaczej. 

Moja pierwsza propozycja to "cynamonowy płotek". 
Długie laski cynamonu związujemy ze sobą drutem.

Tak splecionym cynamonem owijamy wazon. Aby ukryć linię wiązania całość oplatamy karbowanym drucikiem. 
Jeżeli dla kogoś takie wiązanie nie jest zbyt interesujące ;) możemy wybrać prostszy sposób udekorowania poisencji cynamonem. Na taka formę dekoracji wpadłam sposób po pokazie Bożonarodzeniowym, o którym Wam wspominałam. 
Jedna z prac Pani ROXANNE VAN SCHELLEN była wykonana przy użyciu takich długich lasek cynamonu.

A jak udekorować w ten sposób poisencję? Do kwadratowego szklanego wazonu, wzdłuż jego boków, wkładamy laski cynamonu. Następnie, w środku, umieszczamy doniczkę. 
I gotowe!A jeżeli ktoś nie przepada za poisencją to zachęcam do udekorowania naszych domów śnieżnobiałym cyklamenem. 
Jak wykonać taką dekorację z jodłą? Przygotowujemy "dywanik" z malutkich gałązek jodły. Następnię owijamy nim szklany wazon i dociskamy karbowanym drucikiem. 


Wszystkie propozycje naprawdę nie są czasochłonne. Zachęcam Was do takich dekoracji. W takich kombinacjach nadajemy kwiatom zdecydowanie świąteczny charakter. 


design & photos by mafleur.pl

2 komentarze:

  1. Hej, no powiem Ci, ze zaskoczyłas mnie dzisiejszymi propozycjami.Co jak co, ale ta poisencja w szkle z cynamonem wyglada fenomelanie.Cyklamen też pieknie się prezentuje jednak cynamon i czerwone liscie zrobily na mnie wrażenie.Dziękuje za odwiedziny u mnie, pozdrawiam serdecznie:))

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Cieszę się, że udało mi się Ciebie zaskoczyć - pozdrawiam!

      Usuń