czwartek, 15 maja 2014

Zamek Książ - dwa tygodnie po!

To były bardzo dziwne dwa tygodnie. Zaczęło się od zapowiadanych Florystycznych Mistrzostw  Polski, na których przez dwa dni miałam szansę podziwiać pracę wspaniałych Florystów. Oprócz podziwiania, trochę też pomagałam w przygotowaniach.  To "rozruszanie" bardzo przydało się po powrocie do Krakowa. W weekend majowy miałam dużą przyjemność przygotowywać oprawę florystyczną wesela. Co więcej byłam też gościem na tym weselu :)
Szalony pęd tych kilku dni spowodował, że trochę podupadłam na zdrowiu. Na szczęście nie rozłożyło mnie przed warsztatami florystycznymi organizowanymi przez artszkolenia.pl. To były bardzo wartościowe warsztaty prowadzone przez Mistrza Florystyki Huberta Lemańskiego. 
Niestety ze zdrowiem było coraz gorzej i gorzej. Prace wykończeniowe nowego domu, jakie toczą się u mnie w dalszym ciągu, dołożyły też coś od siebie i stało się! Rozłożyłam się :( 
Dzisiaj jest niby trochę lepiej, ale kaszel nie chce dać za wygraną. Pogoda i próba nauki nazw  kwiatów po łacinie na jutrzejszy egzamin nie pomagają w odzyskaniu zdrowia ;) Coś mi się nie chce ta wiedza przyswajać, więc robię sobie przerwę na tych kilka słów i zdjęć. Dokładnie zdjęć trzech prac, z pięciu jakie uczestnicy Mistrzostw mieli do wykonania. Bardzo żałuję, że nie miałam szansy podziwiać bukietów dla Księżnej Daisy oraz drugiej niespodzianki. 
Przed zdjęciami, jestem Wam winna bardzo ważną informację o zwycięzcach tych Mistrzostw. I nim przedstawię "pudła" pragnę z tego miejsca bardzo serdecznie pogratulować mojemu koledze ze studiów Andrzejowi Klęsk, który podjął wyzwanie i zaprezentował się znakomicie zdobywając III miejsce wśród Juniorów i tytuł II Wicemistrza Florystycznych Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej. Andrzej, jeszcze raz wielkie gratulacje!!! Gratulacje należą się także Asystentowi Andrzeja - Kasi Leszczyńskiej :-)
A oto pełna lista zwycięzców:

SENIORZY
1. Tomasz Max Kuczyński – I miejsce, Mistrz FMP
2. Tomasz Iwanow –II miejsce, I Wicemistrz FMP
3. Ilona Szołtysek – III miejsce, II Wicemistrz FMP

JUNIORZY
1. Monika Łątka – I miejsce, Mistrz FMP
2. Dominik Wrzosek – II miejsce, I Wicemistrz FMP
3. Andrzej Klęsk – III miejsce, II Wicemistrz FMP

Uczestnicy mieli do wykonania 5 prac, w tym dwie niespodzianki wykonywane z materiałów przygotowanych przez organizatora.
ZADANIE NR 1 - I niespodzianka - nasadzenie
ZADANIE NR 2 - bukiet ślubny - "Ślub w bursztynowej komnacie"
ZADANIE NR 3 - duża forma - "Widziane z okna Orient Expressu"
ZADANIE NR 4 - II niespodzianka - dekoracja stołów bocznych
ZADANIE NR 5 - bukiet - "Bukiet dla Księżnej Daisy"

A teraz moje zdjęcia, niestety nie udało mi się zrobić zdjęć wszystkich prac w tych trzech kategoriach   :(


NASADZENIA BUKIET ŚLUBNY


DUŻA FORMAphotos by mafleur.pl

A teraz wracam do nauki, bo łacina niestety nie śpi....


2 komentarze:

  1. Bardzo podoba mi się duża forma Anny Smolińskiej Wieczorkiewicz. Powodzenia z nauką, mi bardzo pomogło pisanie, dużo nazwy pozostało w głowie. Każdy jednak ma inny system :)

    OdpowiedzUsuń
  2. In the wake of Dennis Pitta's potentially career-ending hip injury, the Baltimore Ravens have had to go in search of help at tight end. After custom nfl jerseys signing custom mlb jerseys Ryan Malleck to their custom jerseys roster on Tuesday, the Ravens signed former Appalachian State tight end Barrett Burns on Wednesday. Burns caught 34 passes for 390 yards and 11 touchdowns in final two seasons at Appalachian State. custom nhl jerseys Burns went undrafted last month. Roster space custom nba jerseys was created by the Ravens releasing Pitta with an injury custom jerseys store waiver.

    OdpowiedzUsuń