sobota, 6 września 2014

Wracam!

Bardzo, bardzo dawno mnie tutaj nie było. 
Jakoś tak się podziało, że mnóstwo tematów zbiegło się ze sobą i tym samym całkowicie wyłączyło z dodatkowych aktywności. Było kilka momentów kiedy miałam nadzieję, że to właśnie tego dnia lub w ten weekend uda się tutaj powrócić, ale moje nadzieje szybko się ulatniały.
W czasie ubiegłych dwóch tygodni,  podczas ostatniej fazy przygotowań do egzaminu dyplomowego na Florystę, wzięłam mocne postanowienie. Otóż, obiecałam sobie, że jeżeli zdam,  zaraz na następny dzień wracam. I tym samym jestem! No może trochę z lekkim poślizgiem, bo jest już po północy, ale dla mnie jest to nadal dzień po ;)
Spośród tych wszystkich czasowych pochłaniaczy, tylko jeden zasługuje w dniu dzisiejszym na szczególną uwagę. Otóż radośnie mogę ogłosić, że V edycja Studiów Podyplomowych Florystyka na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie dobiegła końca. 

Z jednej strony czuję smutek, że kończy się ta wspaniała przygoda, a z drugiej ogromnie cieszę, bo w dniu wczorajszym wszyscy otrzymaliśmy dyplom Florysty. 
Tym samym Kasiu, Ewo, Ewo, Ewo, Ilono, Elu, Aldono, Klaudio, Marysiu, Olu, Jolu, Jolu, Dominiko i Andrzeju bardzo Wam gratuluję tego zacnego tytułu!
Każdy z nas miał określone oczekiwania co do tych studiów, mam nadzieję, że spełniły się one dla Was w 100%. Jeśli chodzi o mnie, to co się stało, zdecydowanie je przerosło.

Poniżej kilka zdjęć prezentujących nasze prace. Jak to bywa na konkursach florystycznych, były one  klasyfikowane w różnych kategoriach. Punkty za poszczególne konkurencje były sumowane i tym samym utworzyło się podium w klasyfikacji generalnej. Zwycięzców :) zostawmy na koniec, teraz niech nasze prace ucieszą Wasz oczy - niech Was zaczarują :)

Pierwszym zadaniem był bukiet ślubny, na wykonanie którego mieliśmy 90 minut.


III miejsce - Ewa Ćwiąkała
II miejsce - Ewa Pamuła (ex aequo)
II miejsce - Andrzej Klęsk (ex aequo)I miejsce - Magdalena Podskarbi - tak się zdarzyło, że to moje berło :)

Drugie zadanie bukiet okolicznościowy - to było wyzwanie - 45 minut.
III miejsce - Ewa Drygaś-Buła


I miejsce - Andrzej Klęsk

II miejsce - Magdalena Podskarbi ;)

I na deser praca główna, duża forma zatytułowana: ZACZAROWANI - 150 minut.
II miejsce  - Ewa PamułaIII miejsce - Andrzej KlęskI miejsce - Magdalena Podskarbi :-)

photos by mafleur.pl

Wysiłek całego dnia oraz długich przygotowań został wynagrodzony podczas gali, kiedy każdy z nas, z rąk dziekana Wydziału Ogrodniczego UR Pana prof. dr hab. Stanisława Mazura, otrzymał dyplom potwierdzający zdobycie tytułu Florysty.
Tego wieczoru poznaliśmy również osoby wyróżnione na pierwszych trzech miejscach w poszczególnych kategoriach (nazwiska wyróżnione przy powyższych zdjęciach) oraz podium w klasyfikacji generalnej, które ułożyło się w sposób następujący:

III MIEJSCE - Ewa Pamuła
 II MIEJSCE - Andrzej Klęsk
   I MIEJSCE - Magdalena Podskarbi

Nie ukrywam, że bardzo ucieszyły mnie te wyróżnienia, ale równocześnie przyznaję, że były one olbrzymim zaskoczeniem. Jedno jest pewne, nie byłoby żadnych wyróżnień gdyby nie wspaniała KADRA, która dzieliła się z nami swoją wiedzą przez cały rok trwania studiów. Bardzo dziękuję Pani dr hab. Bożeny Pawłowskiej, za doskonałą organizację naszej nauki oraz naszym Mistrzyniom Florystyki: Pani Monice Kudłacz i Pani Grażynie Korzekwie. Pani Monice pragnę serdecznie podziękować za wiele cennych wskazówek oraz  kwiatowe "smaczki", które pojawiały się na naszych warsztatach. Szczególne podziękowania kierują w stronę Pani Grażyny Korzekwy. Dziękuję za cierpliwość i mnóstwo cennych rad, na przestrzeni ostatniego roku oraz lat wcześniejszych, poczynając od pierwszego kursu w Tychach :)
Ok, czas kończyć tę relację, bo łza się w oku kręci. Z pewnością pozwolę sobie jeszcze w najbliższych dniach na małą prywatę i podzielę się z Wami większą ilością zdjęć moich prac, autorstwa mojej lepszej połowy :) Trochę się też wytłumaczę z mojej interpretacji tematu "Zaczarowani". A tymczasem wszystkich chętnych z Krakowa i okolic zapraszam do obejrzenia naszych prac na własne oczy. Prace będą prezentowane jutro do godz. 19 w Bonarce
Podzielę się z Wami jeszcze jedną radosną wiadomością. Jutro czeka nas wielka florystyczna uczta - pokaz Mistrza Gregora Lerscha w Opolu w Hurtowni Kwiatów Prestige. Obiecuję fotorelację z tego wydarzenia! Mam nadzieję, że będzie można robić zdjęcia....

ps. miło powrócić

12 komentarzy:

 1. No cudownie!!! Zasłużyłaś w 100% a gdzie więcej zdjęć dużej formy? ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękuję. Zdjęcia postaram się wrzucić na bloga dzisiaj!

   Usuń
 2. Polowałam na nowości u Pani,podejrzewając ,że podplomówka zajęła cały czas i głowę.Bez podpisów i tak zgadłam ,które bukiety były najlepsze i czyje były. Widocznie mam podobny gust ,jak oceniający.Podziwiam wszystkie duże formy bardzo ,takie pracochłonne i wymagające ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam mocne postanowienie, że wróciłam na bloga na dobre. Z nowości będzie w najbliższym czasie fotorelacja w wczorajszego doskonałego pokazu Gregora Lersch. Coś niesamowitego. Zapraszam!

   Usuń
 3. WOW:) gratuluję I miejsca i pięknych prac:) to teraz bez wymówek, czekamy na nowe posty!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Jutro lub pojutrze zamieszczę zdjęcia prac Gregora Lersch z wczorajszego pokazu w Opolu. Pozdrawiam

   Usuń
 4. Gratuluję! Warto było nie spać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. gratuluję - głosowałam tak samo :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję - bardzo miło słyszeć takie opinie :)

   Usuń